سوپ بلغور ترکیه ای

بلغور گندم یک و نیم پیمانه 
ماست یک و نیم پیمانه 
فیله مرغ 4 تکه، یا رون یا سینه مرغ ( هر جاش که دم دستتون بود) قراره ریش ریش کنیم و لهش کنیم
پیاز داغ برای داخل سوپ یک تا 2 قاشق بزرگ 
پیاز داغ و نعنا داغ برای تزئین مقداری 
زردچوبه، نمک و فلفل به میزان لازم
استاک مرغ ( آب مرغ اگه تو فریزر همیشه داشته باشید خیلی خوبه، من یک ظرف کوچیک داشتم، به خوشمزه تر شدن غذاها کمک میکنه) طرز تهیه اش هم خیلی راحته. استخوان مرغ بخرید. مرغی که گوشتاش جدا شده، بدون هیچ خجالتی، چون آب مرغی که اینطوری درست میشه خیلی خوشمزه و مقوی است و میتونید تو انواع آش و سوپ و خورش ازش استفاده کنید.
این استخوانها را بریزین تو قابلمه همراه با پیاز قاچ شده و هویج تکه شده و کمی برگ بو، بذارین یکی دو ساعتی بجوشه بعد آبش را از صافی رد کنید و تو ظرفهای یک بار مصرف کوچیک بذارین تو فریزر. هر وقت لازم داشتین در بیارین و ازش استفاده کنید.

طرز تهیه: 

بلغور گندم را چند بار بشورید، بعد بذارین با 3 لیوان آب تو یک قابلمه بپزه، در قابلمه را نذارین، چون زود سر میره و گازتون کثیف میشه. 
فیله های مرغ را هم جداگونه با پیاز  بذارین بپزه، 
وقتی بلغور و فیله پخته شدن بذارین کمی خنک بشن، فیله ها را کمی ریش ریش کنید و بعد بریزین تو مخلوط کن، هیچ وقت این کارو وقتی مواد داغه انجام ندین، ممکنه خطرناک باشه. بلغور و فیله که حالا قشنگ با هم مخلوط شدن را نگه دارین
اون پیازی که بهتون گفته بودم برای داخل سوپ لازمه را بریزین داخل قابلمه بهش زردچوبه اضافه کنید. من تو غذاهام زیاد زردچوبه میزنم، این سوپ هم با زردچوبه هم خوشرنگ تره هم خوشمزه تر. 
بلغور و فیله مخلوط شده را هم اضافه کنید. استاک مرغ را هم اضافه کنید. نمک و فلفل را اندازه کنید و بذارین مواد با هم قل بخورن و یک دست بشن. بعد یک ربع یک ملاقه از سوپ را بردارین و با مقدار ماستی که بهتون گفتم مخلوط کنید. خوب مخلوط کنید. نیاز به سرد شدن سوپ نیست . سوپتون نمی بره، خیالتون جمع. ولی بازم تاکید میکنم اول تو یک ظرف کوچیک این کارو بکنید. بعد سوپ و ماست مخلوط شده را به کل سوپ اضافه کنید. به علاوه یک قاشق نعنا داغ هم به سوپ اضافه کنید و هم بزنید. 
سوپ شما آماده است. روش رو با پیاز داغ و نعنا داغ تزئین کنید. 
این سوپ از اون سوپهاست که میتونید تو مهمونی ها سریع درست کنید و اکثرا هم ازش خوششون میاد. 
http://bit.ly/1Rbqmsn

باغدارو ,               آشپزی,                  سوپ بلغور,                 

/ 0 نظر / 77 بازدید